בצל הקורונה – סדנאות ומפגשים און ליין אתי על המסך אלכם

*לפרטים והורדת המידע – לחצו כאן *

לשריון מקום בסדנה הקבוצתית און-ליין הקרובה (לאחר קריאת המידע הנ"ל)

תקועים בבית? עם היצירתיות, עם העשייה, עם עצמכם?

בואו להיפגש און ליין ולגלות איך להפוך את התקופה הזו – דרך "הכתיבה החוויתית" – לתקופה המרגשת, היצירתית והמועילה ביותר שהייתה לכם מזמן.  

סדנת כתיבה חוויתית עם ליאת רוטנר

ומגוון פעילויות און-ליין לילדים ומבוגרים

**לרגל המצב:**

הנחה עצומה על הסדנה הקבוצתית און ליין (ימי שני ורביעי)

שידור חינמי ביוטיוב "ליאת רוטנר" בימי שלישי 17:00 ובמוצאי שבת 20:00

בתקופה זו אנו גדושים בהצעות לסדנאות און-ליין. אז למה דווקא הסדנה הזו?

מה מיוחד בכתיבה חוויתית, ובמה שיש לי להציע?

שתי תשובות:

  1. כבר עשיתי את זה, הצלחתי, והתחלתי לגמרי לבד.

בגיל שמונה לימדתי את עצמי לכתוב ספרים עבי כרס, ולא הייתי תולעת ספרים או מחוננת אלא ילדה היפראקטיבית שהייתה צריכה לקום מהכיסא כל עשרים דקות בערך. לאחר מכן בגיל 14 חיברתי את סדרת הספרים "קיץ אחד ביחד", ששלחתי ללא ידיעת הוריי להוצאת 'ידיעות'. הספרים הפכו לרבי המכר הגדולים ביותר בקטגוריית הנוער אותה תקופה, וזכו בארבעה ספרי "זהב" ושלושה ספרי "פלטינה". גם הפעם, בניגוד למה שאתם אולי חושבים, לא היה זה בזכות קידום אגרסיבי שעשיתי או יכולת שיווק מיומנת מצידי, להפך – לא השתתפתי כמעט כלל במכירות אלא המשכתי לנהל חיים רגילים כתלמידת אולפנית ואז כמתנדבת בשירות לאומי. עיקר הצלחת הספרים נבע מהחיבור העמוק בינם לבין הקוראים, שהפכו עם השני לקהל ותיק ונאמן שחוזר אליהם בכל פעם מחדש.

כיום יש לי 22 ספרים לנוער ולמבוגרים (לא ספרי ילדים) שהצליחו. אני כותבת ומנחה לגבי סוגות שונות: דרמה, פנטזיה, התבגרות, מתח. ואני רוצה להראות לכם איך גם אתם יכולים.

2. הכתיבה החוויתית שונה מכל סדנה שהייתם בה.

איך?

–  מבחינת המפגש האישי: אני יכולה לומר לכם בכנות מוחלטת: אנשים שלוקחים את הסדנאות האישיות (אחד על אחד) מקבלים כל כך הרבה כלים אפקטיביים שמבחינה פרקטית הם לא צריכים אותי יותר אחרי מספר בודד של מפגשים (!) כדי לכתוב לבדם את הספר עד הסוף. הם אכן חוזרים למפגשים נוספים בעיקר בשביל הליווי וההעשרה וההתפתחות, אבל כן, אתם מקבלים כל כך הרבה מידע ותובנות שתידהמו להיווכח כמה נפתחת לכם ההשראה בצאתכם מהמפגש האישי – בהסתמך על התגובות שקיבלתי. אנחנו לא (רק) נשב באופן נקודתי על הטקסטים שלכם ונתקן ונערוך פה ושם; לא (רק) נתמקד בחוקי כתיבת סיפור רגילים שאתם יכולים לקבל בכל סדנה אחרת, ולא נבזבז את הזמן בתרגילי כתיבה כלליים שאפשר להוריד אותם מכל מאמר לימוד כתיבה טוב באינטרנט. 

אז מה כן? הסדנה האישית תפורה לכם במדויק בשיחה אישית אתי, תוך שימוש בכלים מעולם הדמיון המודרך והNLP שנועדו לזהות את המחסומים המיוחדים לכם, מדוע אתם נתקעים בעלילה, מה הסגנון המיטבי עבורכם, נקודות החוזק והחולשות שלכם, האם גיבור הסיפור מתאים לאופי שלכם ולמה שרציתם לספר, וגם – איפה זה מתיישב עם החיים האמיתיים שלכם? ואיך נוכל לנצלם כדי להבין וליצור יותר טוב, בכתיבה ובכלל?

אנשים יוצאים מהמפגש האישי עם תובנות מרגשות לגבי עצמם וכן עם דפים מלאים בחומר שכתבתי עבורם ואיתם במהלך הסדנה (כללים, הסברים וכיוונים) שנועדו לאפשר להם לעבוד מעכשיו לבד אם ירצו.

– מבחינת הסדנה הקבוצתית: בכל סדנת כתיבה קבוצתית שהיא מתקיימים דיונים ושיתופים, המנחה נותן תרגילי כתיבה מעניינים, ואנו מקבלים מרחב להשראה ולמשמעת. אבל הכתיבה החוויתית נותנת לזה נופך נוסף, עמוק בהרבה. השימוש בכלים מעולם הNLP והדמיון המודרך, החיבור לילד הפנימי שבתוכנו, החברויות החזקות שנוצרות במהלך הסדנה, האומץ, ההיפתחות – כל אלה מייצרים חוויה גדולה בהרבה מכתיבה משותפת. אני יכולה להעיד ואפילו בהפתעה מסוימת (כי גם אני לא חשבתי שזה יגיע לרמות אלו) כי בעקבות סדנאות הנוער פונים אליי הורים נרגשים להכיר תודה על השינוי שחל בהתנהגות ובפתיחות של ילדיהם, על האור בעיניים ועל חיזוק הביטחון העצמי וההתבטאות בין אנשים – לעיתים ברמה של "מהפך בחיים" ממש. גם מהמשתתפים המבוגרים אני מקבלת עד היום שיתופים לגבי שינויים שביצעו בחייהם בעקבות הארות וחיזוקים שקיבלו מהטקסטים של עצמם ושל חבריהם לקבוצה.  

~~~~~

 

פעילויות ומחירים

*כל הפעילויות מתאימות למבוגרים, לנוער ולילדים מכיתה ג' ומעלה

  1. סדנת כתיבה חוויתית אישית אונליין

בונוס: השתתפות חינמית לחודש בסדנה הקבוצתית שבה נקריא, נדון בטקסטים שלנו, נשתף בחוויות ועוד.

חבילות  של שלושה, חמישה ושמונה מפגשים און ליין אישיים עם ליאת רוטנר המותאמים לצרכים, המטרות, הנסיון וההתקדמות האישית של המשתתף.

כוללים: משוב על טקסטים, ייעוץ והכוונה  ותרגילי כתיבה מותאמים לפי התמקדות לבחירתכם מתוך הנושאים הבאים:

בתחום הכתיבה היוצרת ("איך" כותבים? איך בונים ספר מעניין?):

– לימוד טכניקות כתיבה שונות

– בניית עלילה

– פיתוח דמות ראשית

– השראה וגיוס רעיונות מ"אפס"

– חשיבות ההפרדה בין ז'אנרים

– המשכיות לעלילה "תקועה", פיתרונות ועוד

– סיפור קצר מול רומן

– התחקות אחר מאפייניהם ו"סוד קסמם" של רבי המכר הגדולים

– כתיבה בלייב ביחד עם הסופרת

– בניית תקציר, שלד סיפור, פרקים ופסקאות

בתחום הכתיבה החוויתית (מי אני ביצירה? מה הקול שהלב שלי מנסה להעביר?) – 

– שחרור מחסומים שמקורם בתקיעות רגשית

– שימוש בכתיבה עבור הבנת העצמי טוב יותר והתמודדות עם קונפליקטים

– ביטוי רגשות בצורה מיטבית

– כניסה לנקודות מבט

– דמיון מודרך וחיבור לילד הפנימי.

כל המשתתפים בסדנת כתיבה אישית של 5 מפגשים ומעלה, יקבלו כניסה חופשית למשך חודש לסדנה הקבוצתית און-ליין (אחת למבוגרים ואחת לילדים) שתיפתח בהמשך לליווי כתיבה, שיתוף טקסטים ודיון עם כותבים נוספים.

מחירים

אם לא קראתם את המידע בעמודים הראשונים – זה הזמן. הסדנאות האישיות מאוד מרוכזות, עשירות ומלאות במידע שחלק מהאנשים מקבלים אותו למעשה פעם בחיים, וחלקם לא צריכים יותר (!). לכן כדי שתקבלו את התמורה לכספכם בניתי שלוש חבילות, תוך הבנה שמפגש בודד או שניים לא יהיו די אפקטיביים, והמלצה אישית שלי היא לתת לעצמכם להתנסות במפגשים רבים ככל שלבכם ועטכם יחפצו.

**המחירים הם לזמן מוגבל עקב המצב!

שלושה מפגשי אונליין (שעה ורבע לאחד) – 299 ש"ח לאחד.

שישה מפגשים און ליין (ניתן להתחיל משלושה ואז לעבור לחבילת השישה) – 200 ש"ח לאחד.

למעוניינים בכל זאת במפגש אחד בלבד של שעתיים – 550 ש"ח פלוס מע"מ.

 

2. הסדנה הקבוצתית און ליין (zoom) 

  • ימי שני לילדים
  • ימי רביעי לנוער (15+) ומבוגרים

זו חוויה יוצאת דופן להיות בקבוצת כתיבה. מהכיסא בחדרנו הפרטי בבית בלחיצת כפתור אנו נכנסים לעולם של כותבים נוספים, להוטים כמונו ליצור ולקבל השראה, לחלוק ולשתף. נקריא את סיפורינו, נייעץ, נתייעץ, נלמד ביחד, נקבל חוות דעת ונקודות מבט. הסדנה הקבוצתית היא כלי מהנה וחשוב, שמאפשר לנו לשמור על הקצב, להתקדם ולהרגיש את הכתיבה שלנו דרך עיני אחרים.

הסדנה הקבוצתית מונחית על ידי ליאת רוטנר שמשתתפת במשובים ובסיעור המוחין.

מחיר לאחר ההנחה הזמנית:

למזמיני הסדנאות האישיות – חינם בחודש ראשון (ארבעה מפגשים).

למי שלא עבר מפגש אישי או מעוניין להמשיך אחרי החודש הראשון –

85 ש"ח בלבד למפגש בהזמנת שמונה מפגשים מראש

110 ש"ח בלבד למפגש בהזמנת חמישה מראש

160 ש"ח בלבד למפגש בהזמנת שניים מראש.

המפגשים יתקיימו בשני וברביעי בקבוצות קטנות לאורך שעות הצהריים, שעה מדויקת לכל נרשם תימסר בהמשך.

–  אני רוצה להיות בקבוצה! מתי מתחילים?

לקבלת תאריך, מידע וקישור לסדנה ישירות למייל או לטלפון –

שלחו את ההודעה "לקבוצת הכתיבה החוויתית" למספר 0525110802 או למייל Lirotner@gmail.com

– אני מעדיפ.ה להיות בקבוצת אנשים שאני מכיר. אפשר להתארגן עצמאית מולך עם חברים או משפחה?

בוודאי! לרגל המצב: ניתן להתארגן עצמאית על קבוצה (משפחה, חברים, עבודה ועוד) עד 10 משתתפים רב-גילאית

במחיר של 300 ש"ח בלבד לכל הקבוצה למפגש שבועי.

*בהזמנת חודש / ארבעה מפגשים מראש

 

משובים על טקסט:

המשובים כלולים במפגשים, אני קוראת את הטקסטים במהלכם, אבל כיוון שרבים מעוניינים לנצל את מלוא המפגש האישי ללימוד האינטנסיבי והמרוכז (במיוחד בסדנה האישית), ניתן להוסיף משוב בין השיעורים ובכך לחסוך לכם זמן מהשיעור הבא וגם לתת לי יותר זמן לקרוא טקסט ארוך יותר.

מחיר משוב בין שיעור לשיעור (משלוח טקסט ומענה עליו) למזמיני הסדנה: 95 ש"ח פלוס מע"מ.

למעוניינים במשובים בלבד (ללא סדנה) – 200 ש"ח פלוס מע"מ למשוב.

לקבלת מידע נוסף והרשמה לסדנאות 

יש לשלוח הודעת וואטסאפ ל 0525110802

או מייל ל Lirotner@gmail.com

3. ההרצאה "כיתבו את סיפור חייכם" או מפגש סופר אישי או הקראת סיפור למשפחה 

ליאת רוטנר חושפת את סיפורה האישי כילדה שהחלה לכתוב ספרים בגיל שמונה, ובגיל 14 כתבה את רב המכר הגדול ביותר שהיה בארץ לנוער בשנות האלפיים, "קיץ אחד ביחד", ללא סיועם של הורים ובעלי מקצוע. על ההיפראקטיביות, גיוס הרעיונות, הקשיים, הפחד מביקורת והסיפור המיוחד והמפתיע מאחורי רבי המכר שנכתבו בשנות העשרים לחייה. ליאת עונה לשאלות הצופים וחושפת את הסודות והמסע שמאחורי המקצוע, ואת החוויות הטובות והרעות שבלהיות "ילדה סופרת"  כולל הכינוי בגיל 16 "ג'ייקיי רולינג הישראלית". כמו כן תענה לשאלות ספיצפיות לגבי ספריה, הקודמים וגם המתוכננים לבוא.

מחיר: נע בין 100 ל1,000 ש"ח פלוס מע"מ, תלוי בהיקף המפגש והקהל.

4. שידור חינמי ביוטיוב, ימי שלישי ומוצאי שבת

כל עוד לא יהיו בעיות בחיבור או בכלל – אקדיש את הפעילות בערוץ היוטיוב שלי "ליאת רוטנר" למגוון טיפים, שיחות והקראות תיאטרליות מתוך הספרים שלי.

הערוץ כולל ויכלול: לימוד ציור קומיקס ע"י ארז צדוק (מטובי הקומיקסאים הישראלים כיום בעולם) שאייר את ספר הפנטזיה שלי "מיקו בל"; הקראה ודיבוב שלי לספרים, לילדים ומבוגרים; הסברים על פיתוח היצירתיות ומציאת השראה; חשיפת הסודות מאחורי עולם הסופרים; טיול בחדר העבודה שלי ככותבת ועוד.

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/channel/UCIYIb98YuEnrS7gdWsJznng?view_as=subscriber

~~~~

אז… למי הסדנה לא מתאימה?

למי שמחפש ללמוד שיווק ומכירה של מה שהוא כותב.

למי שרוצה קודם כל להיות מפורסם, וליצור סיפור זה רק אמצעי לכך עבורו.

למי שמעוניין להתמקד בתהליך עשיית הכסף.

למי שסבור שסדנת כתיבה היא רק כדי להיות "סופר" או שהסדנה מלמדת רק סוג מסוים של כתיבה.

למי הסדנה מתאימה?

למי שרוצה לכתוב סוף סוף את הסיפור שלו, הדמיוני או האמיתי, לגלות פינות נסתרות בלב וצדדים מפתיעים ומבריקים בצורת החשיבה שלו. ליצור מחדש עלילות מקובעות או תקועות, לבנות גיבור שיסחף את העלילה, להתאהב ביצירה, לבטא רגשות, להפתיע את עצמו, ולייצר את המסע או הדמות שהוא תמיד חלם עליהם.

איך זה התחיל אצלי? 

כילדה היפראקטיבית היה עליי לשהות חגים וימים ממושכים בבתי מלון עם המשפחה במסגרת עבודתו של אבי, והיה עליי להעסיק את עצמי. עוד לא היה אינטרנט וחבריי לא היו באזור. בשיטת הכתיבה החוויתית שפיתחתי מגיל שמונה ולאורך כל ילדותי, שעושה שימוש בדמיון ויזואלי, ציור, משחק ולמידה עצמית של טכניקות כתיבה בסיסיות- כתבתי עשרות ספרים עד גיל 14. וכאמור, חשוב לי לציין שלא הייתי ילדה מחוננת, מונחית היטב או תולעת ספרים. להפך, הייתי ילדה היפראקטיבית שהקדישה רבע שעה בכל פעם לכתיבת חלק בספר ואז יצאה לשחק. וחשוב מכך: לא היה לי תכנון או ציפיות (מעצמי או מהמבוגרים) לפרסמם כלל (!) וזו בעיניי אחת הסיבות להצלחת הכתיבה, כפי שנגלה בסדנה – איך להתנער מהקול השופט, הפנימי או החיצוני, הביקורתי והמלחיץ. איך לפרוק מחסומי כתיבה וחרדות ביצוע, איך להתחבר אל עצמנו ולהתמקד ברגש ובתשוקה האמיתית לסיפור.

ככה שיש לנו רווח כפול: גם אנחנו נהנים, נפתחים ומתרגשים מהכתיבה, והיא מספיקה לנו בפני עצמה בלבד, וגם הקוראים יתרגשו ויתחברו אליה הרבה יותר. ולטווח הרחב זה גובר על כל קמפיין פרסומי או קידום שיווקי, ואני ההוכחה.

שאלו את עצמכם, האם אתם מכירים את הגיבור שלכם מספיק? ומהו קול הכתיבה שלכם? מה הסיפור שהלב שלכם משתוקק לספר לעולם (לא בהכרח בתור ספר)? — הגיע הזמן שתכירו.

לסיכום, הכתיבה החוויתית שונה מ"לימוד כתיבה" רגיל בכך שהיא עושה שימוש בכלים מתוך עולם הNLP והדמיון המודרך, המשחק והדרמה-תרפיה, האמנות ועוד. רבים פונים אליי לסדנה לא כדי "להוציא ספר" אלא כדי לגלות עולם שלם בעצמם, אופטימי רגיש יצירתי ועוצמתי, אשר המילים המאולצות והמובנות של העולם הביקורתי שסיגלו כל השנים – חוסמות. 

בנוסף ועקב המצב, אתם מוזמנים לפנות אליי גם עבור מפגש סופר, שיחה אישית או הרצאה על העצמה ויצירתיות עם נגיעה בעולם הNLP.

עליי: ליאת רוטנר – בת 33, סופרת ומרצה לכתיבה באוניברסיטת בן גוריון לתואר שני. עד כה 22 ספרים שיצאו לאור בארץ (בהוצאת "ידיעות" ובהוצאת "דני ספרים"). בעלת טור אישי בYNET, מעבירה מפגשי סופר לתלמידים ברחבי הארץ (ב"סל תרבות" ובאופן פרטי) ומנחת סדנאות כתיבה חוויתית אישיות וקבוצתיות.

           


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s