בצל הקורונה – סדנאות ומפגשים און ליין אתי על המסך אלכם

בתקופה זו אנו גדושים בהצעות לסדנאות און-ליין. אז למה דווקא הסדנה הזו?

מה מיוחד בסדנת "הקול הכותב"?

שתי תשובות:

1. ליאת רוטנר, מנחת הסדנה, חיברה בזכות טכניקת "הקול הכותב" את רבי המכר הגדולים ביותר שלה בגיל 14, ועוד עשרים ספרים עד כה, מתוכם שבעה ספרי זהב ופלטינה.93259528_1467061446809513_1287957050214580224_n

הסופרת והמרצה ליאת רוטנר חושפת בסדנאות איך לימדה את עצמה בגיל שמונה לכתוב ספרים עבי כרס, במקביל לבעיות קשב והיפראקטיביות וללא הדרכה ועזרה חיצונית – כפי שגם אתם יכולים לכתוב. הספרים אמנם היו לרבי המכר הגדולים בארץ בהיותה ילדה אך היא לא השתתפה במכירות או קידמה אותם, אלא המשיכה פשוט לכתוב ולהתנהל כתלמידת תיכון, מתנדבת בשירות לאומי ומלצרית במסעדות – מנותקת לגמרי מעולם השיווק.

 כיצד אם כן הצליחו כל כך, והמשיכו להצליח גם שנים לאחר מכן? 

בראש ובראשונה בזכות החיבור העמוק בין הרגש והקול האישי של הכותב לבין הקוראים העובר דרך הסיפור, אשר יצר קהילה ותיקה ונאמנה שקשורה לספרים בפן הכי עמוק – וחוזרת לחפש אותם בכל פעם מחדש על המדפים, בנוסף לקוראים חדשים שמצטרפים.

ליאת רוטנר כיום מרצה לכתיבה באוניברסיטת בן גוריון לתואר שני ומעבירה עשרות סדנאות למבוגרים, לנוער ולילדים. הניסיון המקצועי ארוך השנים בכתיבה ובהנחייה גיבש טכניקת לימוד לכל הגילאים והמטרות עמן הגיעו המשתתפים.

2. הכתיבה החוויתית שונה מכל סדנה שהייתם בה.

– מבחינת הסדנה הקבוצתית: 

מצד אחד כמו סדנאות כתיבה אחרות, מתקיימים דיונים ושיתופים, תרגילי כתיבה מעשירים, לימוד כתיבה טכני, ומרחב מעודד להשראה ולמשמעת.

אבל – הכתיבה החוויתית נותנת לזה נופך נוסף, עמוק בהרבה. 

השימוש בכלים מעולם הNLP והדמיון המודרך, החיבור לילד הפנימי שבתוכנו, החברויות החזקות שנוצרות במהלך הסדנה, האומץ, ההיפתחות – כל אלה מייצרים חוויה גדולה בהרבה מכתיבה משותפת. בעקבות סדנאות הנוער למשל פונים אליי הורים נרגשים להכיר תודה על השינוי שחל בהתנהגות ובפתיחות של ילדיהם, על האור בעיניים ועל חיזוק הביטחון העצמי וההתבטאות בין אנשים – לעיתים ברמה של "מהפך בחיים" ממש. מהמשתתפים המבוגרים אני מקבלת עד היום שיתופים לגבי שינויים שביצעו בחייהם בעקבות הארות וחיזוקים שקיבלו מהטקסטים של עצמם ושל חבריהם לקבוצה.  

–  מבחינת המפגש האישי

זו הסדנה האפקטיבית ביותר שתוכלו לקחת כדי לכתוב את עצמכם. אלה שלוקחים את סדנאות הקול הכותב האישיות, מקבלים כל כך הרבה כלים אפקטיביים שמבחינה פרקטית הם לעתים כבר לא צריכים שום מפגש נוסף (!) כדי לכתוב לבדם את הספר עד הסוף. הם אכן חוזרים בעיקר בשביל הליווי וההעשרה וההתפתחות האישית, אך כבר מהתחלה הם מקבלים מאגר גדול של מידע ותובנות כדי לשקוע ביצירה בעצמם.

למידע מקיף והרשמה לסדנאות און-ליין

–  אז… למי הסדנה לא מתאימה?

למי שמחפש ללמוד שיווק ומכירה של מה שהוא כותב.

למי שמעוניין להתמקד בתהליך עשיית הכסף והפרסום.

למי שלא רוצה להיפתח, לשחרר רעיונות וחסמים שמונעים ממנו גוונים שונים של סיפור, ורוצה רק לתרגל את טכניקת הכתיבה שהוא כבר מכיר.

–  למי הסדנה מתאימה?

למי שרוצה לכתוב סוף סוף את הסיפור שלו, הדמיוני או האמיתי, לגלות פינות נסתרות בלב וצדדים מפתיעים ומבריקים בצורת החשיבה שלו. ליצור מחדש עלילות מקובעות או תקועות, לבנות גיבור שיסחף את העלילה, להתאהב ביצירה, לבטא רגשות, להפתיע את עצמו, ולייצר את המסע או הדמות שהוא תמיד חלם עליהם.

לסיכום, סדנאות "הקול הכותב" שונות מלימוד כתיבה רגיל בכך שהן מתמקדות בכם, ישר לבטן. הן עושות שימוש בכלים מתוך עולם הNLP והדמיון המודרך, המשחק והדרמה-תרפיה, האמנות ועוד. רבים פונים אליי לסדנה לא כדי "להוציא ספר" אלא כדי לגלות עולם שלם בעצמם, אופטימי רגיש יצירתי ועוצמתי, אשר המילים המאולצות והמובנות של העולם הביקורתי שסיגלו כל השנים – חוסמות. 


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s