עד האופק

עד האופק

תותי היא ילדת רחוב שברחה מאביה המתעלל, והואשמה בפשע שלא ביצעה. סער הוא כוכב נוער מפורסם שמגלה ששיקרו לו כל חייו,  ולונה היא בת עשירים שמחליטה למרוד ולהביך את משפחתה.

הם ובני נוער נוספים שהסתבכו בצרות נשלחים ל"לב ההר",פנימייה מיוחדת ביער בין ההרים, שם מנתקים אותם מכל מכשירי המדיה, והם צריכים ללמוד בטבע, תוך משימות הישרדות ורכיבה על סוסים – ולטפל בבעיות המשמעת והאטימות הרגשית שלהם.

מייסדי הפנימייה הם קובי ותומר, הידועים מסדרת ספרי "קיץ אחד ביחד", בוגרי פנימייה בעצמם ומגיבורי הספרים האהובים של ליאת רוטנר.

הקשר בינם לבין בני הנוער שתחת חסותם ב"לב ההר" הוא רגשי ומאתגר. הצרות מתחילות כאשר יחד עם ההחלמה, הצעירים מביאים עמם אל פנימיית הטבע גם את הסודות, השקרים והעבירות על החוק. ואפילו פתח עבור תחקירן ששם למטרה לחשוף את המימון הלא-חוקי של הפנימייה.

לאט, מתחילים הנערים החשדנים והמרדנים להיפתח אל העולם ולתת אמון אחד בשני. דרך החברויות שמתפתחות ביניהם הם מרשים לעצמם להיקשר, להתאהב, לצחוק ולהאמין שאפשר להגיע עד האופק. הלימודים מתרחשים בטבע, יש רכיבה טיפולית על סוסים, וכל חומות הציניות והניתוק של הילדים מתנפצת ומגלה אמיתות כואבות, כנות, חום ורצון לאהבה.

תוך מסע מטלטל עוברים תותי וחבריה, שמגלים כיצד הם קשורים זה לזה,תהליכי התבגרות אמיצים, ולמרות שהסביבה התייאשה מהם וראתה בהם 'עבריינים' או 'מפונקים'  או 'מנותקים', הם מתגלים כגיבורים, אינטליגנטים ורגישים עד כאב – ומפתיעים את כולם בגילויים ובהחלטות שלהם.

ומה עוד?

קובי, מייסד הפנימייה, תלוי כלכלית באביה של ארוסתו, שהוא התורם העיקרי לפנימייה ומקור מימון חשוב. אמילי מתבררת כאישה נבזית וצבועה שמשפיעה על קובי לרעה והתלמידים סובלים ממנה.

אבל אז מתברר שאמו של סער היא נועה, האישה היחידה שקובי אהב, וסער למעשה הבן שלו. נועה כעת חוזרת לחייו כאמו של התלמיד החדש – אך קובי צריך להתעלם מרגשותיו, כלפי בנו וכלפיה, ולעשות את ההפך ממה שלימד את בני הנוער בפנימייה: לא להתחבר לרגשותיו ולהיכנע לפחד.

והפעם, היחידים שיכולים להציל את המבוגרים ואת הפנימייה, הם בני הנוער התלמידים עצמם.

 

 


מחשבה אחת על “עד האופק

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s