מלאדאר – המימד הקסום האחר

125 (2)
משמאל: הספר שכתבתי כשהייתי ילדה בבית הספר, בכתב יד וטושים. מימין: מה שיצא לאור כשהייתי מבוגרת וכתבתי שוב, הפעם בליגה "של הגדולים" 🙂

כל כך הרבה בני נוער,הורים, מורים וילדים מבקשים ממני לכתוב את הספר השלישי…

הרעיון ל"מאלאדר" נוצר כשהייתי כילדה צופה בסדרות אנימה יפנית, עם כל ה"יריית התקפות כוח קסם" ומלחמת כוחות האופל בכוחות הטוב.
אך רק אחרי שנים, כשנהייתי סופרת וסטודנטית לתואר בפנטזיה וספרות מיתולוגית, קלטתי פתאום שאין ספר פנטזיה "קלאסי איכותי" אמיתי בישראל, ליהודים, כי ספר פנטזיה אמיתי מתבסס תמיד על הדת העתיקה וההיסטוריה התרבותית של הסופר. לכן רוב ספרי הפנטזיה שגדלנו עליהם מתבססים על אלמנטים מהנצרות/מיתולוגיה יוונית, ועל ההיסטוריה של אירופה. סופרי הפנטזיה הנציחו בספריהם את יצורי אגדות הנצרות/היוונים, ואת היסטוריית המלכים/איכרים/אבירים כדמויות בספרים אלה.
ואז חשבתי: למה לא לקחת את הדת העתיקה שלנו וההיסטוריה המדינית שלנו וליצור ספר פנטזיה ישראלי-יהודי אמיתיייייי מושקע ומלא מלא באלמנטים מיוחדים?

וכך נולד מאלאדר – סיפורם של חבורת נערים בדרום הארץ בזמן מלחמת לבנון השניה, במוסד לנוער בסיכון, כשבזמן אזעקת טילים מפציצים להם את המוסד והם ניצלים כשמגלים פתח בקיר לתוכו מוביל אותם חתול מסתורי עם כנפיים – וכך הם מגיעים למימד האחר, מאלאדר.
מאלאדר הוא כמו עולם האנרגיות הטובות בקבלה, שרגשותיהם החיוביים ומעשיהם הטובים של בני אדם בעולם ה"רגיל" מזרימים לשם כוחות טוב ואור, והכעסים והשנאה וההרס שלנו – מזרימים לשם כוחות רוע שמחזקים את המפלצות. וכמו העולם המקביל האפל של הקבלה, גם שם יש עולם מקביל אפל שבו מתפתחות המפלצות הניזונות מאכזריותם ושנאתם של בני האדם.
הילדים נשלחו עקב נבואה עתיקה (שאותה אגב כתבתי בשפה חדשה שהמצאתי – משילוב של ארמית ויידיש – כפי שטולקין המציא שפה בהתבסס על שתי שפות עתיקות של תרבותו) — שקובעת ששבעה בני אדם שעדיין נשמתם לא הושחתה מהאופל של בני האדם יישלחו למאלאדר כשהמלחמה בין האור לרוע תחלים, וכל אחד מהם יקבל קמיע קסם, ששולט על כוח אחר בטבע. ושבעת כוחות הטבע ,שמתאימים אגב לאופי השונה של כל ילד וילד (קמיע האש להיפראקטיבי האמיץ האימפולסיבי, קמיע המתכת לקר המזג הקשוח, קמיע המים לשקטה החכמה וכו'), הם בשיתוף פעולה יכולים לנצח את שליטי המפלצות של המימד – שמסתבר, אחראים גם למלחמה שמתחוללת בעולם בני האדם.
הסדרה קנתה לה קהילת מעריצים מיוחדת בארץ שהתלהבו מכך שיש סוף סוף פנטזיה ישראלית-יהודית אמיתית. אפילו הסמל העתיק המופיע במקדש הקמיעות הוא בצורת מגן דויד – למרות שאין לזה שום משמעות יהודית או דתית בספר. 😉
אז כן, ייכתב סוף סוף הספר השלישי בקרוב.

***מתוכננת אף הפקת טלויזיה****
בינתיים, מי שמגלה על הספר לראשונה – יכול להשלים פערים.

להזמנה עד הבית בהנחה:
http://www.ybook.co.il/book/4510/מאלאדר—קסם-הקמע-1

מאלאדר69

50 (2)Tnu.ligdol

12מאלאדרמאלאדרמאלאדר22


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s